В мач от 20-я кръг на Примера дивисион Майорка поднесе доста голяма изненада, след като победи с 3:1 като домакин Валенсия.

Всички мачове от кръга в Примера дивисион започнаха с минута мълчание в памет на загиналите четири деца в спортния център в близкото градче до Барселона - Сант Бой де Йобрегат.

Домакините решиха развоя на мача още през първото полувреме с голове на Хурадо в 8-та и 41-та минута и на Марти в 40-та.

Валенсия стигна само до почетно попадение дело на Висенте в 72-та минута.

Малага изпусна да победи Атлетико Мадрид и двата отбора завършиха 1:1, като по този начин „дюшекчиите” продължават да нямат победа от началото на новата година.

Апоньо се разписа в 22-та минута, а Хейтинга изравни резултата в 45-та минута.

Хетафе постигна важна и убедителна победа с 5:1 срещу Спортинг Хихон, а Алмерия се наложи с 2:1 срещу Атлетик Билбао.

Рекреативо Уелва измъкна победа с 1:0 срещу Бетис, докато Валядолид завърши 1:1 с Еспаньол.