Майорка погледна към третото място в Примера дивисион, след като постигна категорична победа с 4:1 при домакинството си на Сарагоса от 13-я кръг на първенството.

Домакините поведоха в 38-та минута, когато се разписа Адурис.

През второто полувреме Майорка затвърди успеха си с нови три попадения във вратата на гостуващия отбор.

Адурис бе точен в 68-та минута и по този начин удвои преднината на островитяните.

Суарес и Кейта направиха преднината на Майорка 4:0 с голове в 75-та и 83-та минута, а почетното попадение за гостите бе дело на Андер Ерера в 86-та минута.

Еспаньол претърпя тежко поражение с 0:4 при домакинството си на Расинг Сатнадер.

Малага не успя да победи Осасуна и двата отбора завършиха 1:1, докато Тенерифе постигна важна победа с 2:1 срещу Спортинг Хихон.