В мач от 27-я кръг на Примера дивисион Майорка разби със 7:1 Рекреативо Уелва и още повече влоши положението на гостите.

Головата серия във вратата на Рекреативо откри Аранго в 18-та минута, а Гуиса удвои преднината на домакините в 22-та минута.

Десет по-късно Гуиса отбеляза своето второ попадение в срещата, а в 37-та минута Борха Валеро направи резултата 4:0.

Рубен в 40-та минута отбеляза почетното попадение за гостите, но само след 60 секунди Валеро отбеляза своя втори гол в мача.

През втората част Аранго оформи своя хеттрик в 47-та и 50-та минута, по този начин и крайния резултат 7:1.

Мурсия загуби с 0:3 от Хетафе, а бившият национален селекционер на Испания Хавиер Клементе дебютира с домакинска загуба.

Пабло в 55-та минута, Албин в 83-та и Каскеро в 87-та бяха точни за убедителния успех на Хетафе, който изкачи отбора в горната част на таблицата.