В първия мач от 1/8-финалите за Купата на Краля на Испания Майорка победи с 2:1 Реал Мадрид на своя „Оно Естади”.

Старши треньорът на гостите Бернд Шустер пусна в игра голяма част от титулярите, като най-сериозните промени в състава бяха направени в халфовата линия. Германският специалист пусна в стартовата единайсеторка и не напълно възстановения португалски защитник Пепе. Раул и Робиньо водеха нападението на „белия балет”.

Домакините поведоха още в 22-та минута чрез гол на Трехо, който се възползва от груба грешка в отбраната на „кралете”.

Само след шейсет секунди Игуайн с хубав от воле не остави никакви шансове за вратаря Моя и изравни резултата.

До края на първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат ново попадение и се оттеглиха на почивка при 1:1.

В 49-та минута Хуан Аранго с удар с левия крак изненада вратаря Йежи Дудек и топката влезе за втори път в мрежата на Реал Мадрид.

До края на мача опасните положения пред вратата на домакините зачестиха, но пропуски направиха Гути и Савиола.

В 69-та минута Аранго излезе сам срещу Дудек, но полския вратар показа класа и спаси удара на нападателя на Майорка.