Майорка излезе на пето място в Примера дивисион, след като се наложи с 2:1 като гост на застрашения от изпадане Валядолид. След като Депортиво отстъпи при визитата си на Виляреал с 0:1, тимът от Ла Коруня бе изпреварен от Майорка. Островитяните вече имат 40 точки в актива си.

Алберто Буено изведе Валядолид напред в резултата, само четири минути след старта на второто полувреме, но Рубен Гонсалес изравни след центриране от корнер в 69-та. Майорка търсеше повече победата, и я постигна в 83-та минута, когато Алварес отчая домакините с точен удар.

И докато Майорка продължава да мечтае дори за Шампионска лига, Валядолид е в зоната на изпадащите, само с 20 спечелени точки до момента.

В друг интересен двубой, Виляреал се наложи над Депортиво Ла Коруня с 1:0. „Жълтата подводница” се отърси от последните поражения и записа важен успех. Нилмар асистира на Йоренте в 36-та минута, а попадението се оказа и единствено в мача. Виляреал доминираше през почти целите 90 минути, и заслужи победата си.