Майорка изненада неприятно Бетис преди Коледа, като постигна трудна победа с 2:1 при гостуването си на „Бенито Виямарин“ от 17-я кръг на Примера дивисион.

Мачът започна отлично за домакините, които поведоха още в 5-та минута с гол на Бенят.

Футболистите на Бетис превъзхождаха своя съперник през първия половин час, но Рубен Кастро направи два сериозни пропуска.

Майорка изравни резултата в 30-та минута с попадение на Касадесус.

Съдията Ундиано Майенко свири доста спорна дузпа за Майорка в началото на второто полувреме. Наказателният удар бе реализиран от Хави Маркес в 47-та минута.

Бенят можеше да изравни резултата в 87-та минута, но Ауате спаси.

Със спечелените три точки Майорка се измъкна от зоната на изпадащите, като има 16 точки и заема петнадесето място във временното класиране. Преди останалите мачове от кръга Бетис остана на пета позиция с 28 точки.