Леванте записа изключително важна победа в борбата си за оцеляване. Тимът от Валенсия победи с 2:1 у дома прекия си конкурент Райо Валекано, но все още е на дъното на класирането.

Този мач предложи късна развръзка. Едва в 72-та минута домакините откриха резултата след попадение на Дейверсон, който се разписа след асистенция на Антонио Гарсия Аранда - Тоно.

Всичко беше решено в 81-та минута, когато Хосе Моралес се разписа след самостоятелна акция за 2:0 и подпечата трите точки за Леванте. До края имаше време само за мадридчани да намалят резултата.

Това се случи в 83-та минута, когато Пабло Ернандес се разписа от близка дистанция след подаване на Лас Бангура, но за повече просто нямаше време и Райо трябваше да се примири с поражението.

След този развой Леванте събра 14 точки, но е на дъното. Точно над него е Райо Валекано с 15, а спасителният бряг е на две точки от "пчеличките". Последният тим там е Гранада, който е със 17.