Леванте изненада като гост Бетис в мач от първия кръг на Примера дивисион и победи с 3:0.

През първото полувреме въпреки създадените положения пред вратата на Леванте домакините така и не съумяха да се разпишат. В 37-ата минута на срещата Роджър откри резултата в полза на Леванте, след като от няколко метра прати топката във вратата на Бетис, след като засече пас отдясно по атака на тима.

Андрес Гуардадо създаде поредната опасност пред вратата на гостите в края на първата част, но не сполучи да отбележи.

В 54-ата минута точен за победителите беше Моралес, който не остави шансове на съперниковия вратар. Той направи за смях отбраната на домакините със самостоятелен пробив, като тръгна от центъра на терена. Гостите отново създадоха опасност пред вратата на Бетис в 73-ата минута.

Дълбоко в добавеното време Леванте оформи класическата си победа с втория гол на Моралес в двубоя.

Така Леванте стартира кампанията с 3 точки, а Бетис е с нулев точков актив.