В откриващия мач за сезон 2018/2019 на Ла Лига тимовете на Жирона и Валядолид завършиха 0:0. Домакините могат да съжаляват за пропуснатата победа, но отличната игра на вратаря на гостите Масип даде точка на гостите в този мач.

Най-чистата ситуация през първата част дойде в 25-ата минута на срещата, когато Алекс Гарсия стреля добре към вратата на Валядолид, но Жорди Масип направи великолепно спасяване. Три минути по-късно Алкарас стреля добре, но вратарят на Жирона се справи.

До почивката домакините от Жирона бяха по-активният тим, но до гол във вратата на Масип не се стигна.

През втората част Стуани пробва мерника си, но не сполучи в 67-ата минута на срещата. Шест минути по-късно отново той стреля добре, но отново вратарят се справи със ситуацията.

Така в крайна сметка двата тима завършиха с 0:0 и взеха по 1 точка.