Отборът на Леванте се наложи с категоричното 4:0 Майорка в мач от 15-я кръг на Примера дивисион. Домакините доминираха в срещата и закономерно спечелиха трите точки в срещата.

Леванте поведе в резултата малко преди двата тима да се оттеглят на почивка. Обафеми Мартинс успя да се пребори за топката в наказателното поле на съперника и отблизо реализира за 1:0.

Само 4 минути след подновяването на играта резултатът отново бе променен. Давид Наваро засече топката с глава след центриране от корнер, за да се разпише за 2:0.

Класическият резултат оформи Рубен Гарсия, който направи двойно подаване с Обафеми Мартинс, а след това с диагонален удар по земя вкара за 3:0.

Последното попадение в срещата падна в 58-та минута. След разбъркване в наказателното поле на Майорка Висенте Ибора с шут от точката на дузпата оформи крайния резултат 4:0.

Със спечелените три точки Леванте заема 6-а позиция във временното подреждане в Испания с 24 пункта. Майорка е на 17-а позиция с 13 точки.