Отборът на Леганес победи Депортиво Алавес с 1:0 в двубой от 1-я кръг на испанската Примера дивисион.

Победното попадение бе дело на бразилеца Габриел в 24-ата минута на мача.

След груб фаул на Диего Рико в 15-ата минута, гостите от Алавес получиха правото да изпълнят дузпа.

Ману Гарсия обаче сгреши от бялата точка в 17-ата минута и така гостите не успяха да се възползват и да поведат в резултата.

Домакините обаче взеха своето малко по-късно. Габриел се разписа за 1:0 в 24-ата минута на двубоя, показвайки добър усет и намери топката след разбъркване в наказателното поле.

След почивката футболистите на Леганес имаха още шансове, като в 52-ата минута Мигел Гереро не успя да преодолее стража на гостите.

В 60-ата минута Омар Рамос също пропусна възможност за домакините.

Тимът на Депортиво Алавес пък се размина с изравняване в 83-ата минута, когато 23-годишният Бургуй удари греда, а резултатът остана 1:0 в полза на Леганес.

източник: БГНЕС