Сезонът на Лас Палмас в Ла Лига определено не върви по мед и масло, но феновете на тима от Канарските острови получиха лъч радост чрез турнира за Купата на Краля. Момчетата на Пако Айестеран удариха мощно Депортиво Ла Коруня с 4:1 в първи 1/16-финален мач. Предвид че успехът срещу „Супер Депор” дойде далеч от дома, островитяните могат да се считат с единия крак в следващата фаза.

Момо Фигероа беше големият герой за Лас Палмас през първото полувреме. Крилото вкара два чудесни гола в 8-ата и 16-ата минута,  с което гостите дръпна рано с 2:0. Ключовият миг настъпи малко по-късно – само в рамките на секунди Хуанфран с изкара два жълти картона и остави отбора си с човек по-малко.

След паузата Ла Коруня се върна в мача с попадение на Лукас Перес в 59-ата минута. Лас Палмас обаче уби всякаква интрига в заключителните минути. Джонатан Кайери вкара две попадения в 81-ата и 90-ата, с което реваншът след месец изглежда протоколен.