Отборът на Лас Палмас спечели важни три точки срещу Бетис в мача от 15-я кръг на Ла Лига. Да Силва Уилямс Хосе отбеляза единствения гол в мача, а това се случи в 93-ата минута.

Двубоят бе сравнително равностоен след, като домакините имаха лек превес. Златен шанс да поведат домакините пропиляха в 17-ата минута на мача. Серхио Аруахо можеше да се разпише, но ударът му от наказателното поле не намери целта.

Така двубоят клонеше към нулево реми, но в продължението на двубоя Уилямс Хосе бе оставен непокрит и с хубав удар се разписа за 1:0.

Така Лас Палмас записа 3-а победа от началото на сезона и вече заема 18-и място с 13 точки, но и с мач повече от Малага и Леванте, които са съответно 19-и и 20-и с по 11 пункта. Бетис е 11-и с 19 пункта.