Треньорът на Барселона Роналд Куман отдаде равенството 1:1 със Севиля на умората в неговия отбор. Той обаче призна превъзходството на съперника при снощното 1:1 между двата отбора. В четвъртък каталунците спечелиха с 3:0 гостуването на Селта във Виго.
"Седмицата беше доста тежка и се чувстваме изтощени след още един тежък двубой. Играхме с човек по-малко във Виго и срещу Севиля страдахме физически. Не бяхме достатъчно дейни в атака. Севиля ни пресираше добре и игра като цяло по-силно. В момента са по-силни физически от нас. Невероятен отбор са, нормално е да имаме трудности срещу тях. Губехме често топката през второто полувреме и не напипахме добре ритъма на срещата, въпреки че не играхме толкова лошо.

Можем да бъдем доволни от свършената работа на този етап от сезона. Трябва да бъдем повече време заедно. Имахме три тежки мача и затова седемте точки до момента ", коментира Куман пред медиите.