Отборът на Леганес продължава с чудесните изяви от началото на сезона. В двубоя си от 9-ия кръг момчетата на Асиер Гаритано извоюваха трудна, но и много сладка победа с 1:0 над Атлетик Билбао у дома.

За „лос пепинерос” (в превод от испански език – „краставичарите”) успехът бе 5 в първенството и трети в последните им 5 шампионатни мача. Логично резултатът изведе до изкачване и до 5-ата позиция във временното класиране.

Леганес диктуваше събитията почти през цялото време, като имаше огромно превъзходство при отправените удари към вратата. Въпреки усилията си, домакините трябваше да чакат чак до второто полувреме за откриването на резултата. То стана факт в 54-ата минута, когато настойчивият Клаудио Бову отмъкна топката в половината на атлетик. Бившият играч на Олимпик Лион премина един съперник, а сетне и втори пред границата на наказателното поле, за да завърши хладнокръвно с изстрел в долния ляв ъгъл – 1:0.

Четвърт час преди края Нордин Амрабат можеше да подсигури окончателно победата след чудесен рейд между защитниците на баските. Отдаденият под наем от Уотфорд мароканец стреля доста добре към долния ляв ъгъл, ала вратарят Кепа Арисабалага се намеси решително.

Така „краставичарите” събраха вече 17 точки на сметката си, колкото има и четвъртият Реал Мадрид преди да е изиграл своя мач от кръга срещу Ейбар. Атлетик Билбао регистрира четвърто поражение в първенството и остава  11-и с 11 точки.