Легендата на Реал Мадрид Икер Касияс има с какво да запомни победата с 1:0 над Еспаньол в четвъртфиналите за Купата на Краля.

В 16-ата минута на двубоя, който се игра на „Корнея Ел Прат“, испанският национал подобри собственото си постижение за поредни минути, в които не е допуснал гол. Досегашният рекорд на стража възлизаше на 518 минути, но то вече е история, след като Касияс не е вадил топката от мрежат си от 27 ноември миналата година (при победата с 4:1 над Галатасарай в Шампионската лига).

Така преди старта на двубоя от вторник вечер той бе навъртял общо 502 минути, без противниковите нападатели да му вкарат гол.

32-годишният Касияс е допуснал само 4 гола в последните си 15 мача във всички турнири.