Бетис и Ейбар не успяха да се победят и завършиха при 1:1 на "Естадио Бенито Виямарин" в Севиля в среща от 17-ия кръг на Ла Лига. Антонио Сарабиа откри за домакините в 20-ата минута. 18 минути преди края на срещата Фабиан Ореяна изравни от дузпа и изпрати баски с точка към дома.

На полувремето се създаде доста атрактивен момент. Към терена полетяха множество плюшени играчки, подарени от феновете по трибуните за деца без родители.

В 20-ата домакините се добраха до първия гол, след като Кристиан Тейо пусна хубав пас към останалия сам Антонио Санабрия. Нападателят овладя в малкото наказателно и реализира с премерен удар. След консултация с ВАР се видя, че няма засада при паса.

В 70-ата гостите получиха дузпа, след като Федал фаулира Иван Рамис в наказателното поле на Бетис. Зад топката застана Ореяна, който не сгреши и оформи крайното 1:1.

След това равенство Бетис е 6-ти с 26 т., докато Ейбар е 11-ти с 21 т., преди изиграването на останалите мачове от кръга.