Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти опередели решението на главния рефер Марио Мелеро Лопес да не отсъди дузпа в полза на неговия тим като „невероятно“.

Кралският клуб победи с 2:0 Райо Валекано в мач от Примера дивисион, но в 51-ата минута играчите на Белия балет имаха претенции за нарушение срещу Кристиано Роналдо. Съдията обаче вдигна жълт картон за симулация на носителя на Златната топка.

"Казах му, че това е невероятно – да не свири дузпа като тази", коментира Карло Анчелоти.

„Много съм щастлив и доволен от показаното през второто полувреме. Играхме добре, няма какво повече да желая“, добави наставникът.

Точни за успеха на Кралския клуб бяха Кристиано Роналдо, който записа своя гол номер 300 с екипа на Реал, и Хамес Родригес.