Испания победи Латвия като гост с 2:0 и постигна целта си – важни три точки по пътя към Евро 2008. Селекционерът на „Ла Фурия” Луис Арагонес бе поставил именно тази задача пред своя тим и остана доволен от видяното на стадион „Сконто” в Рига.

Въпреки по-добрата игра на испанците, те поведоха едва в последната минута на първото полувреме, при това след автогол. Закресевскис засече в собствената си врата центриране на Мигел Анхел Ангуло и така откри резултата в полза на гостите.

След почивката испанският тим бе по-активен и след масиран натиск, в 60-та минута Иниеста прехвърли технично вратаря на домакините. Халхът на Барселона получи пас от Роберто Солдадо в наказателното поле и демонстрира уменията си, за да направи 0:2.

Солдадо, Вия и Серхио Рамос имаха още добри положения до края на срещата, но резултатът се запази – два гола аванс и три точки за Испания.