Хетафе победи Жирона с 3:2 като домакин в среща от 24-я кръг на първенството на Испания по футбол. С шестия си успеха от началото на сезона Хетафе се изкачи на 16-о място във временното класиране с 25 точки, колкото имат Севиля и Алмерия. Тимът на Жирона остава 11-и с 30 точки към момента.

Домакините поведоха с 3:0 до края на първото полувреме. Енес Юнал реализира за 1:0 още във втората минута на двубоя и пак той покачи на 2:0 от дузпа в 14-ата минута. Третото попадение за Хетафе бе дело на Борха Майорал в 43-ата минута.

Футболистите на Жирона намалиха изоставането си през втората част, но не успяха да стигнат поне до равенството. В 54-ата минута Валентин Кастеянос се разписа за 1:3, а в 80-ата Мигел Гутиерес вкара за 2:3, оформяйки крайния резултат в срещата./ БТА