Хетафе се наложи с 1:0 над Ейбар като гост в мача 34-ия кръг на Ла Лига и уверено продължава похода си към участие в Лига Европа. Това е трета поредна победа за възпитаниците на Пепе Бордалас. Само четири кръга преди края на първенството Хетафе заема седмата позиция в класирането и е само на три точки от шестия Валенсия.

Единственото попадение в срещата реализира Матиас Оливера в 23-ата минута. Той засече с глава центриране отдясно на Файсал Фажир. Това бе и първи гол на уругвайския футболист за клуба, както и в елита. Освен това попадението му е първо като титуляр в испанската Ла Лига.

Ейбар бе по-активният тим на терена през по-голямата част от срещата и имаше няколко обещаващи положения, но до гол не се стигна. В добавеното време на срещата пък Матиас Оливера се наложи да получи медицинска помощ и поради тази причина се стигна до 9-минутно продължение.

В крайна смекта обаче Ейбар не успя да се разпише и остава на 12-ата позиция с 43 точки.