Хетафе се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Еспаньол от 32-ия кръг на Примера дивисион. По този начин отборът от мадридското предградие се завърна към победите, докато положението на каталунския тим не изглежда никак цветущо.

Файсал отправи много опасен удар в 15-та минута, но Пау Лопес направи страхотно спасяване.

Гол на Хетафе не бе зачетен от съдията Марио Лопес в 15-та минута заради нарушение на Анхел.

Единственото попадение в срещата отбеляза Дамиан Суарес в 53-та минута.

Хетафе завърши мача с човек по-малко, след като Матийо Фламини бе изгонен за втори жълт картон в 61-та минута.

Еспаньол можеше да изравни резултата в 88-та минута. Лео Баптистао стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Хетафе е десети с 42 точки, докато Еспаньол е шестнадести с 36 точки и е точно с 10 над зоната на изпадащите.