Отборът на Хетафе победи с 1:0 при гостуването си на Селта Виго в двубой от 12-тия кръг на испанската Ла Лига. Единственият гол в срещата отбеляза Кенеди в 37-та минута.

Двубоят като цяло беше много равностоен и нервен, като и двата отбора нямаха намерение да предадат точките на противника. Все пак гостуващият тим на Хосе Борделас успя да изкове успеха с гол в 37-та минута.

След грешка при изнасянето на топката на отбора от Виго играещият под наем от Челси Кенеди напредна по левия фланк и след солов пробив успя да промуши топката под плонжа на стража на домакините, за да донесе ценния успех с минималното 1:0.

По този начин Хетафе заема 7-то място с актив от 19 точки, само на 3 точки от лидера в класирането Барселона. Селта, от своя страна, продължи разочароващото си представяне и заема 18-то място с актив от едва 9 пункта.