Отборът на Хетафе победи Жирона с 2:0 в двубой от 36-я кръг на Примера дивисион. С успеха Хетафе натрупа 58 точки и заема четвъртото място във временното класиране, даващо право на участие в Шампионската лига. Петият Севиля е с 55.

Съставът на Жирона пък е 17-и, малко над зоната на изпадащите в Испания с 37 точки. Валядолид, който е 18-и е с 35.

Головете за домакините бяха дело на Хорхе Молина в 16-ата и Анхел Родригес Диас в 77-ата, а гостите играха с човек по-малко от 69-ата минута, когато Борха Гарсия получи червен картон.

Хетафе взе аванс след като Хорхе Молина се възползва от отличен пас към него и реализира за 1:0 още в 16-ата минута.

В 23-ата Матиас Оливера Мирамонтес имаше добра възможност да увеличи преднината на домакините, но не успя да преодолее стража на Жирона.

Испанецът Порту пък пропиля шанс за гостите в 43-ата минута.

Жирона остана с човек по-малко в 69-ата минута, когато Борха Гарсия бе изгонен заради обиди към съдията.

Хетафе подпечата успеха с попадение в 77-ата минута, дело на влезлия като резерва Анхел. 32-годишният нападател получи от Бруно Гонсалес и отбеляза за крайното 2:0.