Отборите на Хетафе и Елче завършиха 0:0 в мач от 11-ия кръг на Примера. И двата състава имаха възможности да спечелят срещата, но вратарите бяха безгрешни и не допуснаха попадения във вратите си. Бившият играч на Левски Гари Родригес пропусна срещата поради наказание.

Още във втората минута вратарят на домакините Гуаита спаси удар на Виктор Родригес от гостите, избивайки кълбото в корнер.

Домакините отвърнаха с хубав удар от дистанция на Серхио Ескудеро в 35-ата минута, но Титон направи ефектно спасяване.

През втората част отново имаше изгодни положения. Кристиан Ерера пробва мерника си в 54-ата минута, но стражът на домакините спаси. Футболистите на Хетафе пробваха лек натиск към края на срещата, но не сполучиха да реализират победно попадение.

Така в крайна сметка мачът завърши 0:0, а след спечелената точка Хетафе е на 9-ото място с 14 точки и мач повече, а Елче е над чертата с 9.