Гранада постигна важна победа с 2:1 при гостуването на Майорка в мач от седмия кръг на Примера дивисион. По този начин андалусийци се измъкнаха от зоната на изпадащите.

През първото полувреме домакините имаха надмощие, но пропуснаха няколко много добри ситуации чрез Хемед, Касадеус и Перейра.

В 64-та минута Гранада получи правото да изпълни дузпа, след като съдията Ернандес Ернандес видя нарушение на Нсуе срещу Торхе в наказателното поле на Майорка. Футболистът на домакините бе изгонен с директен червен картон. Наказателният удар бе реализиран от Ел Араби в 65-та минута.

Само няколко секунди по-късно Брахими от Гранада бе изпратен под душовете за втори жълт картон и по този начин и двата отбора завършиха мача с по 10 футболисти.

Гранада удвои своята преднина в 76-та минута, когато Ел Араби подаде към Ореяна, а той продължи към Торхе, който преодоля Ауате за 0:2.

Майорка стигна само до почетено попадение в срещата в 86-та минута дело на Хемед.

След тази победа Гранада събра актив от 8 точки и заема петнадесето място във временното класиране, докато Майорка записа втора поредна загуба и заема шеста позиция с 11 точки.