Отборът на Реал Сосиедад надигра трудно с минималното 1:0 гостуващия Майорка в двубой от деветия кръг на испанската Ла Лига. Единственото и победно попадение отбеляза Хулен Лобете в последната 90-ата минута.

В края на първата част домакините останаха и с човек по-малко, след като Айхен Муньос получи втори жълт картон.

Въпреки численото неравенство, Реал Сосиедад успя да изтръгне успеха в самия край на срещата, когато младия Хулен Лобете успя да вкара топката в мрежата на гостите след рикошет.

С този успех „баските“ излязоха начело във временното класиране с актив от 20 точки преди да се изиграли останалите срещи от кръга. Майорка са 12-и с 11 точки.

В ранния двубой пък Леванте и Хетафе не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 0:0.