Отборът на Леганес постигна драматична победа над Валядолид с 1:0 в двубой от 30-ия кръг на Примера дивисион. За Леганес това бе втори пореден успех в Испания, а тимът заема 12-ото място с 39 точки в актива си. Съставът на Валядолид вече трети двубой е без победа в шампионата. Тимът е 16-и в подреждането с 30 точки в актива си към момента.

Успехът за домакините дойде с гол в шестата минута на добавеното време. Хуанфран намери отлично Гуидо Карийо и той не сгреши, за да вкара за 1:0 и да донесе трите точки за Леганес.

Второто полувреме бе белязано от още няколко интересни момента. В 51-ата реферът отсъди дузпа за Леганес, но след консултация със системата за видеоарбитраж, той отмени решението си. Само 7 минути по-късно отново Хоакин Фернандес се провини и пак бе отсъдена дузпа за домакините. След като преразгледа ситуацията, отново благодарение на ВАР, съдията пак отмени решението и дузпа нямаше.