Старши треньорът на Барселона Франк Рийкард е напсувал футболист на третодивизионния Алкояно по време на срещата между двата тима за Купата на Испания. Барса спечели двубоя от четвъртия кръг с 3:0 като гост, и още преди реванша през януари е ясно кой ще е крайният победител.

Веднага след мача обаче играчът на Алкояно Карион сподели пред медиите, че Рийкард го е обидил и го е нарекъл „кучи син” от своето място край тъч линията. Инцидентът се разиграл по време на смяната на Тиери Анри с Боян Къркич в началото на второто полувреме.

Карион твърди, че докато играта била спряна заради смяната, Рийкард го е напсувал без причина.

Самият Франк Рийкард отрича да е обиждал по какъвто и да било начин въпросния футболист, но не скри, че е бил много ядосан от действията на Карион, който „почти убил” двама от играчите на Барселона.