Отборът на Еспаньол победи с 4:1 Малага в среща от 37-ия, предпоследен кръг в испанската Примера дивисон. Малага вече е сигурен изпидащ от елита, а това бе трето поредно поражение за тима, който е последен във временното класиране с 20 точки.

Съставът на Еспаньол пък записа четвърти мач без поражение и втора поредна победа в шампионата.  Еспаньол е 13-и във временното класиране с 46 точки в актива си.

Домакините откриха с ранно попадение на Херард Морено още в 8-ата минута. В рамките на три минути в средата на първото полувреме футболистите на Еспаньол вкараха още две попадения. В 27-ата Серхио Гарсия покачи на 2:0 след като получи отличен извеждащ пас, а в 30-ата Гарсия намери Лео Баптистао, който не сгреши и вкара за 3:0.

Гостите получиха право да изпълнят дузпа в 39-ата минута и Адриан намали за 1:3.

Стражът на Еспаньол Диего Лопес се прояви със спасяване в 41-ата минута, а в 70-ата Серхио Гарсия се размина с второ попадение на сметката си.

Крайното 4:1 бе оформено от Пабро Пиати, който изпълни точно дузпа, отсъдена в полза на домакините.