Отборът на Еспаньол победи Атлетик Билбао с 2:1 в мач от 30-я кръг на испаската Примера дивисион. Еспаньол натрупа 35 точки и излезе на 12-о място във временното класиране в шампионата, а Билбао е шести с 47 точки до момента. С успеха си Еспаньол прекъсна серията от четири поредни успеха на съперника в Примера и вече трети двубой е без поражение.

Гостите от Атлетик Билбао излязоха напред в резултата в 20-ата минута, благодарение на Хавиер Ерасо, който се оказа на точно място и с добавка реализира за 1:0.

През второто полувреме обаче футболистите на Еспаньол обърнаха развоя на срещата с два гола в рамките на три минути. Първо Папа Диоп изравни за 1:1 в 54-ата минута. Диоп надскочи защитата на гостите и с глава вкара във вратата на Билбао. Само три минути по-късно, в 57-ата Фелипе Кайседо получи от Херард Морено и бе точен за 2:1, което се оказа и крайният резултат в двубоя.