Еспаньол записа важна победа в битката за мястото си в Примера дивисион, след 2:1 срещу Райо Валекано.

Тимът от Барселона имаше и положения за по-убедителен успех, но и този му позволи да събере 31 точки, и да се отдалечи от зоната на изпадащите. Райо остана точно над чертата.

Еспаньол откри резултата още в 12-та минута, след като Асенсио центрира остро отдясно, и Абрахам засече в мрежата точно покрай гредата. Виктор Санчес пропусна да удвои малко преди почивката, след спасяване на Йоел Родригес.

Бурги имаше други две голови ситуации пред вратата на Райо Валекано в началото на второто полувреме, но вместо домакините да вкарат, в 67-та минута Бебе изравни, с удар от границата на наказателното поле.

Марко Асенсио и Жерар Морено направиха още пропуски, преди фантастично воле на Ернан Перес в 77-та минута донесе победата на Еспаньол.

До  края на двубоя Фелипе Кайседо също пропусна за Еспаньол, а домакините останаха и с човек по-малко в самия завършек на мача, след като Виктор Санчес получи втори жълт картон, за влизане отзад.