Отборът на Еспаньол победи като домакин Депортиво Ла Корунь с 4:1 в двубой то 6-я кръг на испанската Примера дивисион.

С успеха Еспаньол излезе на 10-а позиция в шампионата с 8 точки, колкото има и Атлетико Билбао. Тимът на Ла Коруня пък заема 18-а позиция със само 4 точки в актива си.

Домакините поведоха още в 5-ата минута с попадение на Лео Баптистао, който получи удобен пас от Виктор Санчес и откри за 1:0 с глава от близко разстояние. В 22-ата нещастието да си отбележи автогол имаше Алехандро Арибас, при което резултатът стана 2:0 за Еспаньол.

След почивката гостите намалиха на 1:2 в 53-ата минута, когято Селсо Борхес се разписа.

В последните минути обаче Еспаньол затвърди успеха. В 72-ата от дузпа Жерар Морено реализира за 3:1, а малко по-късно пропусна още един добър шанс за домакините.

Крайното 4:1 бе оформено отново от Жерар Морено, който засече центриране от Лео Баптистао и вкара втория си гол в мача.