Отборът на Еспаньол взе първи успех през новия сезон в Ла Лига. „Лос перикитос“ се наложиха с 2:1 при домакинството си на Селта Виго от четвъртия кръг.

По този начин след една победа, едно реми и две поражения Еспаньол е на 16-о място с 4 точки. Същевременно Виго, за когото поражението бе трето, е позиция назад с 3 пункта.

Двубоят започна с домакински натиск от страна на Еспаньол, който успя да материализира преимуществото си в 10-ата минута. Леонардо Баптищао комбинира много умело с Жерард Морено, който се разписа за 1:0.

В 18-ата минута Селта бе близо до изравняване, но удар на Яго Аспас мина покрай вратата. В 24-ата минута преднината на „лос перикитос“ бе удвоена. Пабло Пиати с удар от границата на наказателното поле се разписа в долния ляв ъгъл на Серхио Алварес – 2:0.

През втората част гостите намалиха пасива си, след като в 69-ата минута Андреу Фонтас с глава направи 1:2. В заключителните минути Селта можеше да стигне до изравняване, но изстрел на Пабло Педро Ернандес бе отразен.