В среща от 22-ия кръг на испанското футболно първенство Депортиво (Ла Коруня) загуби с 0:2 при гостуването си на Еспаньол и пропусна да се изкачи на четвъртото място в Примера дивисион.

За "синьо-белите" от Барселона се разписаха Жоан Верду в 39-ата минута и Хосе Кайехон след час игра.

"Изпуснахме много добър шанс. Трябва да бъдем по-постоянни в мачовете далеч от дома, ако искаме да се доближим до четвъртото място", заяви Алберто Лопо, защитник на Депортиво, който игра срещу своя бивш отбор.

Загубата остави Депортиво на шесто място в класирането, на една точка зад Севиля, който приема Осасуна. В други срещи от неделната програма Хетафе завърши наравно 2:2 у дома срещу Алмерия, докато Малага разгроми като гост Расинг (Сантандер) с 3:0.