Елче постигна ценна победа в битката за оцеляване, след като надигра с 2:1 Еспаньол като гост в сблъсъка между двата тима от 20-ия кръг на Ла Лига. Така тимът се завърна на победния път и прибави ценни три точки в актива си.

Героят за Елче днес бе Пере Мия, който реализира два бързи гола в началото на мача. Крилото откри резултата още в 6-ата минута. Той получи отличен пас на Тете Моренте и хладнокръвно реализира за 0:1. След това в 14-ата минута Мия се възползва от грешка в отбраната на съперника, отне топката и вкара за 0:2.

Еспаньол върна интригата в края на първото полувреме, когато получи дузпа, а Раул де Томас реализира от бялата точка за 1:2.

Домакините обаче така и не успяха през второто полувреме да притиснат съперника и да направят обрат. Така те трябваше да преглътнат загубата.

След този мач Еспаньол се намира на 11-ото място с 26 точки. Елче се изкачи до 16-ата позиция с 19 точки.