Отборът на Ейбар постигна класическа победа над Гранада в двубой от 18-и кръг от Ла Лига. В рамките на пет минути домакините отбелязаха две попадение чрез Серхио Енрих и Гарсия Кике. В края на мача Такаши Инуй оформи крайното 3:0.

Резултатът бе открит в 21-ата минута Гонсало Ескаланте центрира в наказателното поле и намери Серхио Енрих, който овладя топката и я изстреля ниско в центъра на вратата, извеждайки домакините напред.

Само пет минути по-късно Ейбар вече водеше с два гола, след като Гарсия Кике овладя центриране на Експозито и с брилянтен удар преодоля Руи Силва.

В 33-ата минута Гонсало Ескаланте пропусна огромна възможност, след като ударът му премина встрани от вратата.

В края на срещата Дарвин Мачис можеше да отбележи почетно попадение за гостите, след като пое топката в наказателното поле, но ударът му срещна напречната греда.

Малко по-късно Такаши Инуй получи невероятно подаване и се озова сам срещу вратаря, който преодоля с красив завършващ удар.

След победата Ейбар се намира на 16-а позиция с 19 точки в своя актив, а Гранада е девети с 24 пункта.