Отборът на Ейбар продължава негавната си серия в испанската Примера дивисион, след поражение от Атлетик Билбао с 0:1 в мач от 25-я кръг. Това е шеста загуба в последните шест мача за Ейбар, който е на 13-о място в шампионата с 27 точки в актива си. Тимът на Атлетик Билбао пък е 10-и с 30 точки до момента.

Още в 10-ата минута гостите пропуснаха добър шанс, след удар с глава на Иняки Уилямс. Отборът на Ейбар пък стигна до голова възможност в 16-ата минута, но вратарят Горка Ираисос блесна с чудесно спасяване.

Единственият гол в срещата, който донесе успеха на Атлетик Билбао падна в 36-ата минута. Карлос Гурпеги засече топката в наказателното поле и вкара с глава в опразнената мрежа за 1:0.

В края на полувремето Гомес Перес Ибай можеше да реализира втори гол за гостите, като стреля в близост до лявата греда, но вратарят на Ейбар предотврати евентуално попадение.