Виляреал победи Ейбар с минималното 1:0 в мач от 24-ия кръг на Примера. Победното попадение дойде в 72-ата минута на двубоя, когато Лусиано Дарио Вието се разписа във вратата на противника.

В 12-ата минута на двубоя домакините пропуснаха да открият резултата, след като Гомес стреля опасно, но топката не намери целта. До края на полувремето не паднаха нови голове, а през втората част головите моменти не бяха в голямо количество.

В 71-ата минута Джовани дос Сантос намери добре Вието и той се разписа като топката мина под плонжа на вратаря. Шест минути по-късно Гомес щеше да реализира второ попадение в актива на "жълтата подводница", но вратарят на гостите Ирурета направи добро спасяване.

В крайна сметка след успеха домакините заемат 6-ото място с актив от 44 точки, а Ейбар са в "златната среда" на 11-о място с 27.