В двубой от 11-ия кръг на Ла Лига Ейбар съумя да победи у дома Виляреал с 2:1. Головете за успеха реализираха Кике и Ореляна, като победното попадение дойде в последната минута на редовното време. За "жълтата подводница" точен беше Морено.

След този успех Ейбар е на 14-ото място в класирането, а Виляреал е на 7-ото място с актив от 17.

Майорка и Осасуна направиха 2:2 в зрелищен и голов мач. Жуниор откри от дузпа за домакините в 21-ата минута, но Кардона възстанови равенството в 69-ата минута. В рамките на две минути между 75-ата и 77-ата минута двата тима си вкараха по още едно попадение и срещата завърши 2:2. В класирането Майорка е място над чертата на изпадащите отбори с актив от 11 точки, а Осасуса са на 9-ото място с 15.