Отборът на Ейбар победи като гост с 2:1 Леганес в среща от 12-и кръг на Ла Лига. Юсеф Ен Несири откри в 6-ата минута, а 11 минути по-късно домакините изравниха чрез Чарлес.

Началото на срещата бе ударно. Юсеф Ен Несири откри резултата още в 6-ата минута, след като овладя отбита топка в наказателното поле и я изстреля право във вратата на Ейбар.

Само 11 минути по-късно Чарлес възстанови равенството, засичайки центриране в наказателното поле и изпращайки удара си с глава в левия ъгъл.

До края на първото полувреме липсваха интересни ситуации.

В 66-ата минута Пабло Де Бласис пропусна чудесен шанс, след като намери пространство в наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри встрани от лявата греда.

Второто попадение дойде в 84-ата минута, когато Гарсия Кике имаше огромно свободно пространство, след като стигна до прецизен пас в наказателното поле. Той не се поколеба да нанесе страхотен удар, който намери десния ъгъл.

След победата Ейбар е 14-и в класирането с 15 точки, а Леганес остава закотвен на дъното с едва 5 точки.