В среща от 24-ия кръг на Примера дивизион Ейбар победи с класическото 3:0 гостите от Малага.

Адриан Гонзалес откри резултата в 43-ата минута, а в 50-ата минута от дузпа отново той удвои след точно изпълнение на дузпа.

Енрих оформи класическия резултат в 52-ата минута, а гостите останаха с човек по-малко в 71-ата минута, след като Роберто Росалес беше изгонен. Той си изкара два жълти картона в рамките на 9 минути.

Независимо от това, че бяха с човек повече домакини от Ейбар не вкараха нови попадения и срещата завърши 3:0.

Ейбар заема 7-ото място в класирането с актив от 38 точки, а Малага е 14-ти с актив от 26 точки.

В друга среща от кръга Леганес записа категоричен успех с 4:0 у дома над Депортиво Ла Коруня и ги изпревари в класирането.

Шимановски откри резултата в 19-ата минута, а в 30-ата минута Мантовани удвои. В 62-ата минута Албентоса от гостите беше изгонен с директен червен картон.

В края на двубоя Унай Лопес в 81-ата минута и Буено в 90-ата минута оформиха крайния резултат.

Така Леганес е на 16-ото място с 21 точки, а Ла Коруня е с 19.