Ейбар се наложи над гостуващия Райо Валекано с 1:0 в мач от десетия кръг на Примера дивисион.

Така възпитаниците на Хосе Мендилибар прекъснаха серия от три мача без успех като домакин, а със събраните 16 точки се изкачиха на шесто място във временното класиране.

Лидери са грандовете Реал Мадрид и Барселона с по 24 точки.

Единственото попадение на "Естадио Мунисипал де Ипуруа" падна в 21-ата минута. Борха Бастон проби на скорост по дясното крило и центрира остро на границата на малкото наказателно поле, а в опита си да изчисти бранителят на гостите Диего Йоренте засече топката под гредата в собствената си врата.

Ейбар имаше превъзходство, макар че положенията пред двете врати не бяха много. В 64-ата минута домакините бяха близо и до втори гол, но Саул Берхон нацели страничната греда с удар отблизо след подаване на Давид Хунка.

Райо Валекано допусна четвърто поражение в последните си пет мача и изостава на 14-а позиция с 10 точки./БТА