Атлетик Билбао победи Леванте като гост с 2:1 в двубой от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион. След три поредни хикса в първенството Билбао стигна до успеха и заема 11-ата позиция със 17 точки.

Тимът на Леванте пък вече трети мач е без успех в Испания. Леванте е 15-и с 16 точки в актива си.

Двубоят бе крайно интересен, като гостите поведоха от дузпа, а после след размяна на два автогола, Атлетик Билбао стигна до победата.

Гостите дръпнаха още в 5-ата минута с попадение от дузпата на Ариц Адурис.

25-годишният Чема пробва мерника си в 23-ата минута, но прати топката вдясно от вратата на Билбао. Към края на първото полувреме, в 42-ата Енис Барди пропусна чудесен шанс за Леванте да изравни.

След почивката, в 65-ата минута пак Чема отправи хубав удар, но топката профуча край гредата.

Развръзката бе повече от неочаквана. В 73-ата минута французинът Аймерик Лапорт си вкара автогол и резултатът стана 1:1. Само 6 минути по-късно Серхио Постиго "върна жеста" и си отбеляза автогол, с който Атлетик Билбао поведе с 2:1.