Отборът на Реал Сосиедад постигна драматична победа с 2:1 срещу Майорка в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Антонио Санчес изведе домакините напред в резултата след едва четири минути игра. Тимът от Сан Себастиан обаче се върна в мача в 38-ата минута, когато японският национал Такефуса Кубо изравни. В добавеното време на първата част Антонио Раило остави Майорка с човек по-малко на терена заради неспортсменско поведение.

Въпреки че Реал Сосиедад игра цяло второ полувреме с човек повече на терена, не успяваше да стигне до пълен успех. Вратарят на Майорка Предраг направи някои ключови спасявания, особено в края на мача. Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато Пачеко центрира отляво, а Микел Мерино се изстреля с глава и вкара неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Райкович.

Реал Сосиедад се изкачи на шесто място в класирането, като има сериозни шансове за класиране в европейските турнири. Майорка е на 16-а позиция.