Селта победи с 2:1 Реал Мадрид в първи 1/8-финал за Купата на Краля, но един от играчите от Виго не успя да се зарадва напълно на успеха на своя тим.

Става въпрос за бранителя Роберто Лаго, който вероятно е имал болезнена вечер, след като в края на мача бе изритан лошо в топките от Пепе.

Португалският национал ритна Лаго при спряна игра в 77-ата минута, но сигурно не го направи умишлено, тъй като бе ядосан от съдийско решение и искаше да удари топката, но освен нея нацели лошо и слабините на съперниковия футболист.

Секунди по-късно Бустос успя „да отмъсти“ за изритания Роберто Лаго, като вкара втория гол за Селта и направи резултата 2:0.

Три минути преди края обаче Кристиано Роналдо върна едно попадение за гостите, като загубата само с 1:2 направи Реал пълен фаворит за класиране на 1/4-финалите преди реванша в Мадрид, който е на 19 декември.