Отборът на Атлетик Билбао записа домакински успех с 2:0 над Майорка в двубой от четвъртия кръг на Ла Лига. Така баските продължават да бъдат непобедени през сезона, а за новака това беше първо поражение от началото на кампанията.

“Лъвовете” заслужено стигнаха до победата, тъй като бяха отборът с повечето положения в мача. В 16-ата минута на Фернандо Ниньо му се наложи да изчисти топката от голлинията след удар на Раул Гарсия.

В 68-ата обаче домакините все пак поведоха в резултата, след като Даниел Вивиан беше точен с глава след центриране от фал на капитана Икер Муниан. В 74-ата именно халфът направи втората си асистенция в мача, след като отне топката от Мартин Валент и я подаде на Иняки Уилямс, който се протегна и я прати в противниковата мрежа за крайното 2:0.

Атлетик е водач в класирането с актив от 8 точки, докато Майорка е 7-и със 7 спечелени пункта.