Отборът на Атлетик Билбао победи Реал Бетис с 1:0 в двубой от 21-ия кръг на испанската Ла Лига. Победният гол за домакините бе дело на Икер Муниаин в 21-ата минута, а след 84-ата минута Билбао игра с човек по-малко заради червения картон на Оскар де Маркос.

Атлетик Билбао е 11-и с 26 точки в актива си, а Бетис заема осмата позиция с 29. Билбао вече 7 мача е без поражение в шампионата.

Домакините имаха възможност да открият още в 15-ата минута, когато Де Маркос намери Муиаин с хубав пас, но той стреля край дясната греда. В 21-ата минута обаче Икер Муниаин не сгреши и откри за 1:0 за Атлетик Билбао.

Оскар де Маркос пропусна нов шанс в 34-ата минута, когато остана на сантиметри от това да се разпише.

Зухаир Федал пък отправи опасен удар с глава в 37-ата митута и удари греда за Реал Бетис.

След почивката Билбао имаше възможност в лицето на Иняки Уилямс в 57-ата минута. 24-годишният нападател стреля с глава, но над вратата на Бетис.

Домакините останаха с човек по-малко в 84-ата минута, когато Оскар де Маркос получи червен картон за грубо нарушение.

Отборите на Реал Сосиедад и Уеска завършиха при 0:0 двубоя по между си от 21-ия кръг на испанското първенство. Уеска взе точка след две поредни загуби, но е последен в класирането с 12 точки.

Сосиедад пък е вече четири мача без поражение в Ла Лига и заема деветото място в подреждането с 27 точки в актива си.

Янхел Ерера удари греда за Уеска в 16-ата минута, което бе сред най-добрите шансове за гостите за попадение.

Сандро Рамирес пък пробва мерника си от далеч в атака за Реал Сосиедад през второто полувреме, но без успех.