Райо Велекано и Уеска не излъчиха победител в дербито на опашкарите от 32-ия кръг на Ла Лига. Срещата завърши при 0:0, а Уеска остана без победа в осми пореден мач.

В класирането Велекано има 28 точки на 19-ото място, докато Уеска е последен, 20-ти, с 26.

Домакините от Райо бяха по-активният тим през първото полувреме, като положения се разкриха пред Алекс Морено и Пасо. Първият излезе на стрелкова позиция в 23-ата минута, но стражът на Уеска спаси. Вторият нацели левия стълб в 39-ата минута.

През второто полувреме Раул де Томас намери пространство и успя да засече във вратата центриране в пеналта в 53-ата минута. Попадение обаче не бе зачетено след преглед на ситуацията с ВАР, заради засада.

Една от редките ситуации в полза на гостите се разкри в 79-ата минута, когато Авила получи пас по земя и шутира от границата на наказателното поле. Алберто Гарсия обаче показа добър рефлекс и спаси.

Малко преди края на мача Раул де Томас стигна пас в пеналта, но ударът му бе слаб и Сантамария спаси без проблеми.

В следващия кръг Райо гостува на Севиля, докато Уеска приема Ейбар.