В мач от Примера дивисион Бетис измъкна равенство 2:2 при домакинството си на „Мануел Руис де Лопера” срещу Виляреал.

Гостите поведоха в 6-та минута, след като Санти Касорла се възползва от грешка в отбраната на Бетис и прати топката в мрежата на Рикардо.

„Жълтата подводница” удвои своята преднина в 36-та минута, когато след добра комбинация между Матиас Фернандес и Касорла последният прати за втори път топката в мрежата на португалския вратар на Бетис.

През първото полувреме домакините стигнаха до едно попадение, след като в 42-та минута се разписа Серхио Гарсиа.

Бетис изравни резултата в 57-та минута, когато Хуанма намери Марк Гонсалес, който стреля, но ударът му бе отразен и топката попадна в Рикардо Оливейра, който този път не сбърка.

До края на мача Бетис изпусна още няколко изгодни положения и пропусна да стигне до трите точки в мача.

След това равенство Виляреал остава на четвърто място с 42 точки, докато Бетис е на петнадесета позиция с 27 точки.